Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCE


24 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy skupili się na twórczości Magdy Szabó, węgierskiej pisarki znanej z takich powieści jak "Tajemnica Abigel" czy "Zamknięte drzwi".


20 października w piękny dzień złotej jesieni uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Głubczyc.


13 października pani Bibliotekarka przybliżyła nam postać autora książki o naszym Patronie. Wszystkie grupy wykonały swoje wersje opowiadań o Kubusiu Puchatku i jego najciekawszych przygodach a gościem specjalnym w Puchatkowie był sam Kubuś


Przedszkole Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Głubczycach. Spotkanie z bibliotekarką w przedszkolu.


4 października w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Masternakiem.


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach zawitali również do Biblioteki aby pograć w „Bibliotecznego Piotrusia”.


Październik 2017 r. W holu Biblioteki obejrzeć można było wystawę ilustracji do książek dziecięcych, które zostały wykonane przez dzieci z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej w Głubczycach.


28 września odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Echa Kresów". Motywem przewodnim spotkania było hasło "Wspomnienia pozostają..."


Zasłuchani...uwielbiamy zajęcia czytelnicze w Bibliotece Publicznej


Podczas wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki uczestnicy rozmawiali o świecie filmu. Podstawą do dyskusji były biografie sławnych polskich aktorek Anny Dymnej i Anny Seniuk, autobiografia Romana Polańskiego, czy książka poświęcona George'owi Lucasowi i "Gwiezdnym Wojnom".


27 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem czytelnicy rozmawiali o literaturze podróżniczej. Podczas dyskusji omawiane były książki takich autorów jak Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Mikołaj Golachowski, czy Wojciech Cejrowski.


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach wraz z dziećmi z klas II Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach przyłączyła się do XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.


Spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą. 19 maja 2017 r.


Lekcje biblioteczne - Maj 2017 r.


Spotkanie z Dietetykiem - Aliną Babińską - 15 maja 2017 r.


25.04.2017 odył się Finał Konkursu pt.: "Korzenie wielu głubczycan są na Kresach".


21.04.2017 odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Panem Tomaszem Różyckim.


28.03.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy skupili się na twórczości Jerzego Pilcha.Spotkanie z Dietetykiem - Aliną Babińską - 10 lutego 2017 r.


Wystawa Pluszaków z "Zaczarowanego Imbryka" - marzec 2017 r.

MiGBPG 2017 r.