Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

GŁUBCZYCE

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Kosmowską.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu autorskim z Panią Barbarą Kosmowską, autorką literatury młodzieżowej.


05 listopada 2010 roku. Spotkanie autorskie z Panem Mariuszem Czubajem.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu autorskim z Panem Mariuszem Czubajem, autorem powieści sensacyjno-kryminalnych.


Wyniki konkursu na "DYNIĘ HALLOWEEN"

28 października 2010 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu techniczno-plastycznego na "DYNIĘ HALLOWEEN".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poniżej przedstawiamy pracę naszych młodych czytelników:

I MIEJSCE

Amelia Szafrańska


II MIEJSCE

Ignacy Szafrański


III MIEJSCE

Amelia Kowalska

Marcin Lewandowski

Jakub Szczepanik
UWAGA KONKURS!!!

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury ogłasza konkurs palstyczno - techniczny na DYNIĘ HALLOWEEN.
Wizyta maluchów w naszej bibliotece

24 września 2010 roku odwiedzili nas nasi milusińscy z przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka.


30 września 2010 roku. "Czesko - Polskie Warsztaty Literackie 2010"W dniu 30 września 2010 roku, w Czytelni Biblioteki Publicznej w Głubczycach odbyła się Polska edycja "Czesko - Polskich Warsztatów Literackich 2010". W Warsztatach Brali udział zarówno uczniowie polscy jak i czescy. Wśród gości znaleźli się między innymi: dr Katarzyna Maler - historyk regionu głubczyckiego, Olga Szkolnicka - lektor polsko-czeski, Jacek Podsiadło - literat, Paweł Marcinkiewicz - literat.Dnia 11 maja 2010 roku odbyło się spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką piszącą dla dzieci i wprowadzającą je w świat magii, wróżek i niessamowitych przeżyć. W spotkaniu brały udział zarówno dzieci najmłodsze jak i te troszkę starsze. 


Dnia 12 maja 2010 roku w Czytelni Biblioteki miasta Krnova, odbyły sie ’’Czesko-Polskie Warsztaty Literackie 2010’’ zorganizowane przy współpracy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głubczycach oraz Biblioteki Miatsa Krnova

W konkursie litrackim, pt.: ’’Głubczyce - miasto, które kocham’’ wzięła udział młodzież obu współpracujących miast. Nagrodzono prace w dwóch kategoriach: esej oraz poezja.

Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych autorów z naszego miasta.

w kategorii ’’ESEJ’’

I nagroda - Angelika Podraza

II nagroda - Milena Fulneczek

III nagroda - Paulina Szuba

w kategorii ’’POEZJA’’

I nagroda - Małgorzata Pryszczewska

II nagroda - Marcin Patycki

III nagroda - Nicola Junka

Wszystkim uczestnikom naszego spotkania w czasie ’’Czesko-Polskich Warsztatów Literackich 2010’’ serdecznie dziękujemy za przybycie i możliwość spotkania się w tak dużym gronie wartościowych ludzi!

Adam Seredyński gościem biblioteki w Głubczycach.

8 czerwca w MiGBP w Głubczycach odbyło się spotkanie autorskie z 13-letnim pisarzem Adamem Seredyńskim. Na spotkanie ze swoimi rówieśnikami, uczniami klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 przyjechał wraz z ojcem Grzegorzem Seredyńskim. Razem opowiadali jak zaczęła się przygoda Adama z pisaniem oraz o kolejnych etapach powstawaniu książki "Przyjaciele z Breslau".

Adam jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich; m.in. w Warszawie, Lesznie, Poznaniu i Wrocławiu. Szczególnie lubi historię. W kręgu jego zainteresowań są uzbrojenie, słynne bitwy i sylwetki dowódców II wojny światowej. Książka "Przyjaciele z Breslau" to powieść historyczno-przygodowa, o przyjaźni trzech chłopców Polaka, Niemca i Żyda, których losy splątują się podczas II wojny światowej we Wrocławiu.


11 maja 2010 roku. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach serdecznie dziękuje za udział w spotkaniu autorskim z Panią. 

Wiolettą Piasecką


Wioletta Piasecka- pisarka, urodziła się w Elblągu. Jest spod znaku bliźniąt. Życiowa optymistka, ale też jak każdy bliźniak przeżywa chwile załamań i rozterek. Jest szczęśliwa i potrafi cieszyć się jak dziecko, gdy utwory jej znajdują uznanie u czytelników. Ukończyła Wydział Historyczno- Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej. Autorka twórczości dla najmłodszych. Zadebiutowała w 1999 roku książką "Zaczarowana kraina bajek", w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt. "W poszukiwaniu szczęścia". "Baśniowa biografia Andersena" 2001 rok, a także w 2003 roku serii ośmiu książek, w skład której wchodzą:

- "Zaczarowane bąbelki"

- "Bajka na dobranoc"

- "Dwie Małgosie"

- "Bajka o królewnie"

- "Sześć życzeń Natalki"

- "Bajka o królewnie'

- "W poszukiwaniu szczęścia"

- "Dawno temu..."

Spotkanie odbyło się dnia 11 maja 2010 roku o godzinie 1230 w Czytelni naszej Biblioteki.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach w ramach projektu "Czesko-Polskie Warsztaty Literackie 2010", wraz z Biblioteką miasta Krnova zapraszaja na ogłoszenie wyników konkursu literackiego pt.: "Głubczyce - miasto, które kocham", które odbędzie się w dniu 12 maja 2010 roku o godzinie 900 w Czytelni Biblioteki Miejskiej w Krnovie.19 lutego 2010 roku.  Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach W ramach projektu „Czesko-Polskie Warsztaty Literackie 2010“ Ogłasza konkurs literacki dla uczniów szkół średnich p.t.:

Głubczyce – miasto, które kocham

Organizator:

Miejska Biblioteka w Krnovie (www.knihkrnov.cz)

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach (www.glubczyce.e-bp.pl)


Regulamin konkursu:
1. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w wieku od 15 do 20 lat.Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach:
a) esej (własne uwagi na temat regionu głubczyckiego – maksymalnie 3 strony tekstu),
b) własnej twórczości literackiej (poezja, proza).
2. Kryteria oceny: Po uwagę zostaną wzięte: osobisty wkład autora, treść merytoryczna, walory literackie.
3. Termin konkuru: 22.02.2010 – 15.04.2010


Uczestnicy Konkuru zobowiązani są podać: imię, nazwisko, rok urodzenia, adres (lub adres szkoły) na 1 stronie tekstu.
Tekst należy dostarczyć do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głubczycach (ul. Rynek 1 - ratusz).
Prace mogą być przesyłane również w formie elektronicznej na e-mail migbpg@wp.pl (w temacie należy zatytułować: konkurs literacki).
Prace muszą być oryginalne, wcześniej niepublikowane.
Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do swobodnego dysponowania pracami.
Prace nagrodzone będą publikowane na naszej stronie internetowej.
4. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Krnovie w maju 2010 r. a uczestnicy zostaną poinformułowani listownie.
Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, jak również będą mieli okazję uczestniczyć w czeskopolskim spotkaniu uczniów z regionu Krnovskiego i gminy Głubczyce.
5. Adres organizatora konkursu:
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna,
ul. Rynek 1 48-100 Głubczyce
tel.77 4853193, 77 48521441.
Wypożyczalnia dla Dorosłych.

W dniu 24 lutego 2010 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Korzenie wielu głubczyczan znajdują się na Kresach".

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: młodzież gimnazjalna, młodzież ponadgimnazjalna.

MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA:

I miejsce - Patrycja Mularska
II miejsce - Maciej Kubik
III miejsce - Natalia Gęśla

MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA:

I miejsce - Wioletta Krawiec
II miejsce - Szymon Kozakiewicz
III miejsce - Kinga Góratowska

MiGBPG 2017 r.